FAQ

KAŠTIEĽ BOCIAN

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Historický kaštieľ Bocian spolu s rezidenčným apartmánovým komplexom sa nachádza priamo v centre mestskej časti Liptovský Mikuláš – Palúdzka.

Výstavba začne na jeseň 2022 a ukončená bude do 24 mesiacov od začatia výstavby.

To záleží vyslovene len od Vášho rozhodnutia. K dispozícii na výber sú 3 spôsoby využitia popísané v našom hotelovom programe
Viac informácií nájdete tu.

Kúpou apartmánu v Rezidencii Kaštieľ Bocian získavate celú radu výhod plynúcu z nášho klubu 99 zemepánov Liptova. Vlastnením apartmánu v Kaštieli Bocian získate omnoho viac, ako len víkendové rekreačné sídlo. Stanete sa tiež spolumajiteľmi celého projektu vrátane priestorov wellnessu, lobby baru, foyer, recepcie, fitness centra, vďaka čomu sa zaradíte medzi jeho prominentných vlastníkov, s exkluzívnym prístupom do vinotéky, zámockého parku, či Galérie Bocian.

Váš nový apartmán môžete navyše zaradiť do hotelového programu, ktorý zabezpečí jeho využitie, bezstarostný prenájom a taktiež pravidelný pasívny príjem.

Ak máte záujem získať aktuálnu ponuku apartmánov v Rezidencii Kaštieľ Bocian určených na predaj, ich ceny, dispozície a všetky ďalše informácie, tak kliknite prosím na náš cenník apartmánov.

Áno, už pri podpise zmluvy o budúcej zmluve o kúpe apartmánu je možné podpísať nájomnú zmluvu s prevádzkovateľom Rezidencie Kaštieľ Bocian.

Apartmán sa dodáva štandardne v prevedení ŠTANDARD. Ak má budúci vlastník záujem o garantovaný výnos, je potrebné, aby si zakúpil vopred zadefinovaný balík nábytku a vybavenia apartmánu. Tento nábytok mu dodá budúci prevádzkovateľ rezortu.

Štandardný splátkový kalendár je nasledovný:

  1. splátka – Rezervačný poplatok vo výške 5.000 eur, povinnosť uzavrieť Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve do 14 dní
  2. splátka – 30% kúpnej ceny (po odpočítaní už uhradeného rezervačného poplatku vo výške 5.000 eur) do 14 dní po uzatvorení Zmluvy o budúcej kúpnej zmluvy
  3. splátka – 40% kúpnej ceny do 14 dní od ukončenia výstavby betónového skeletu
  4. splátka – 20% kúpnej ceny do 14 dní od uzatvorenia stavebných otvorov
  5. splátka – 10% kúpnej ceny do 14 dní od kolaudácie objektu

(Je možné rokovať s developerom o individuálnych podmienkach splátkového kalendáru)

Fixné nájomné bude vyplácané kvartálne, čiže 4x počas kalendárneho roka.

V prípade, že si zvolíte program garantovanej investície, tak platíte už len daň z nehnuteľnosti.

Na 3 roky s možnosťou predĺženia.

Konkrétny apartmán si môžete zarezervovať po uhradení rezervačného poplatku vo výške 5.000 eur.
Následne je potrebné do 14 uzavrieť Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve.

Presné vybavenie bude určené prevádzkovateľom Rezidencie Kaštieľ Bocian 6 mesiacov pred spustením rezortu do prevádzky. Bude vybrané architektom rezortu tak, aby spĺňalo všetky kvalitatívne a estetické požiadavky.

V prípade, že sa rozhodnete pre prenájom vášho apartmánu prevádzkovateľovi rezortu, tak všetky náklady na údržbu nehnuteľnosti počas trvania nájomnej zmluvy bude hradiť táto spoločnosť.