O projekte

KAŠTIEĽ BOCIAN

O PROJEKTE

Kaštieľ Bocian je jednoposchodová budova, pôvodne obkolesená parkom. Hlavná šesťosová fasáda je otočená na juh. Budova kaštieľa je zakrytá manzardovou strechou. Súčasťou zachovaného areálu kaštieľa je aj časť hospodárskeho dvora. Pôvodnú renesančnú kúriu dal postaviť Gašpar Paluďaj (Palugyay) na prelome 16. a 17. storočia vedľa kaštieľa svojho brata Františka. Kúria sa prvýkrát spomína už v roku 1604.

Projekt Rezidencia Kaštieľ Bocian zahŕňa asanáciu existujúceho hotela Bocian, ktorý pozostáva z viacerých objektov, a následné vybudovanie nového apartmánového domu. Súčasťou areálu sú aj existujúce objekty – kaštieľ a sýpka, ktoré sú zapísané v Zozname kultúrnych pamiatok, a v minulosti slúžili ako reštauračné priestory pre existujúci objekt hotela. Tie budú kompletne zrekonštruované. Na území bývalého hotela a v areáli historického kaštieľa tak vznikne luxusná  samostatne stojaca novostavba so 4 nadzemnými podlažiami v tvare U a majestátnou strešnou terasou.

Unikátom bude tiež vytvorenie exkluzívnej vinotéky značky Palugyay v budove sýpky, ktorá bola súčasťou areálu šľachtického sídla rodiny Palugyayovcov (Palúckych). Vína značky Palugyay si v 19. storočí našli cestu k panovníkom v rôznych kútoch sveta. Obľúbili si ho napríklad v Číne, Japonsku či Mexiku. Vinotéka Vám poskytne potrebné súkromie a priestor na nikým nerušenú relaxáciu a oddych. Vychutnajte si cigary s výborným vínom, či noblesnú atmosféru historických interiérov, ktoré Vám dajú pocit súčasti histórie tohto výnimočného šľachtického sídla. Nájdete tu presne to, čo by ste hľadali v tých najexkluzívnejších súkromných kluboch na svete.

V objekte tejto kultúrnej pamiatky vznikne aj nová Galéria Bocian s veľkou spoločenskou miestnosťou, ktorá poslúži nielen na vernisáže a výstavy významných slovenských a svetových umelcov, ale tiež na Vaše súkromné podujatia, obchodné stretnutia a privátne prominentné spoločenské udalosti, ako sú napríklad recepcie, oslavy, či svadby. Apartmány, vinotéka, a šľachtické sídlo v jedinom komplexe robia z projektu Bocian naozajstný unikát, ktorý nikde inde na Slovensku nenájdete. Aj to z tohto projektu robí vhodnú investičnú príležitosť.

WELLNESS

Fínska a parná sauna, vírivka s masážnymi tryskami, a ochladzovací bazénik.

BAZÉN

10 m bazén s protiprúdom orientovaný do vnútorného átria.

FITNESS CENTRUM

Priestor na tréning s moderným vybavením.

LUXUSNÁ VINOTÉKA A NOVÁ GALÉRIA

Vinotéka orientovaná na tradičnú značku vín Palugyay s možnosťou uzavretej spoločnosti a nová galéria vhodná na koncerty, výstavy, vernisáže a súkromné podujatia s uzavretou spoločnosťou.

99 PARKOVACÍCH MIEST

Parkovanie v podzemnej garáži i na povrchu vrátane 20 parkovacích miest s elektronabíjacími stanicami.

99 APARTMÁNOV RÔZNYCH VEĽKOSTÍ

50 jednoizbových a 49 dvojizbových zariadených i nezariadených apartmánov s výhľadom na okolité hory alebo na kaštieľ.

CIEĽ PROJEKTU

Cieľom projektu je poskytnúť jedinečné a bezstarostné bývanie a priestor na odpočinok v jednom z najkrajších slovenských regiónov, ktoré splní očakávania a požiadavky aj tých najnáročnejších klientov, a zároveň bude jedinou rezidenciou svojho druhu na Slovensku.

O Vašu novú nehnuteľnosť sa navyše postaráme aj v období Vašej neprítomnosti. Apartmán môžete zaradiť do hotelového programu. Bez Vašej priamej účasti sa tak postaráme o poriadok v apartmáne a celej rezidencii, úpravu zelene a celoročnú údržbu. Váš apartmán bude v rámci programu taktiež využitý prenajímaný pre hostí. Obsadzovanie apartmánov bude férové a pre Vás bezstarostné. Všetky budu vyťažené rovnomerne. Vy tak okrem investičného výnosu získate aj pravidelný pasívny príjem z prenajímania Vášho apartmánu.

Vlastnite apartmán v areáli s exkluzívnou galériou a luxusnou vinotékou so svetovo známym vínom Palugay. Staňte sa súčasťou histórie tohto jedinečného miesta a bývajte v areáli šľachtického sídla – staňte sa zemepánmi Liptova!

    KONTAKT

    Staňte sa súčasťou projektu, ktorý nikde inde na Slovensku nenájdete, a užite si jedinečné spojenie histórie a luxusu v bezprostrednej blízkosti hôr a termálnych prameňov v jednom z najkrajších regiónov Slovenska.